Всеукраїнський тиждень права

З метою формування в учнів правової культури та ціннісного ставлення до себе і до інших людей,  з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини у школі з 5 по 11 грудня проведено Всеукраїнський Тиждень права у рамках якого порушувалися питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту.

Відповідальними за підготовку Тижня були: Сенчишак Н.Р., педагог-організатор, Бринецька С.І., вчитель правознавства.

Під час Тижня права проведено:

• Анкетування «Виконуй обов’язки, поважай правопорядок і закон»
  • Правовий захід для наймолодших школярів «Подорож  у казкову країну прав»
  • Усний журнал «Ніхто не має права ображати людину»
  • Брейн-ринг «Я – громадянин»

Вчитель правознавства Бринецька С.І. провела анкетування з метою формування у дев’ятикласників здатності до самоконтролю, поваги до моралі і правопорядку.

9 грудня педагог-організатор  Сенчишак Н.Р. здійснила «Подорож у казкову країну прав»,  де, разом з казковими героями, учні початкових класів дізналися, які права мають школярі. Педагог запросила учнів 6 класу стати ведучими заходу.

10 грудня учні 5 і 9 класів провели виховний захід у формі усного журналу «Ніхто не має права ображати людину».  Дев’ятикласники виступили ведучими, а п’ятикласники виконали рольові ігри. Мета цього заходу – сформувати в учнів уявлення про Декларацію прав дитини, виробити навички правомірної поведінки, негативного ставлення до правопорушень, уміння протистояти негативним впливам, сформувати повагу до держави, до її органів влади.

11 грудня   між командами учнів 8-9 класів проведено брейн-ринг «Я – громадянин»  у чотири раунди: «Розминка», «Народ скаже, як зав’яже», «Я – громадянин», «Я знаю свої права», «Я – патріот», «Я – ерудит», «Агітатор», «Конкурс антиреклами». Команди були об’єднані таким чином: дівчата, учениці 8-9 класів, – «Лідери» та хлопці, учні 8-9 класів, – «Переможці». Перемогу вибороли «Переможці».