«Хотинська фортеця» – одне з семи чудес України

Подорож учнів Бучалівської школи не завершилася у Кам’янець- Подільському, на Хмельниччині, а продовжилась у Хотинській фортеці, що в Чернівецькій області.
Великий князь Данило Галицький в ХІІІ ст. вирішує збудувати кам’яну твердиню, об яку би лютий бусурманин «обломив зуби». Щонайцікавіше, жодному із ворогів не вдалося з першого разу взяти штурмом замок. Це вдавалося тільки у разі тривалої облоги.
Впродовж століть ця фортеця була таким собі “Феніксом” «, вона потерпала та зазнавала руйнації від рук завойовників і знов відбудовувалася, її неодноразово піддавали реконструкції та розширенню. Щоб дістатися до замку, учні пройшли мостом, який висить над 6-ти метровим ровом. Сам міст вивів подорожуючих до Надбрамної вежі. На замковому подвір’ї учні побачили збережений старий кам’яний колодязь.
Також учням цікаво було почути, що у Хотинській фортеці проводилися зйомки багатьох художніх фільмів, серед яких «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда». Серед недавніх – екранізація твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика «Яса» та зйомки кінострічки «Запорозька Січ» за повістю Миколи Гоголя «Тарас Бульба».